Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою.
Існують сучасні форми рабства, такі як трудова та сексуальна експлуатація, торгівля дітьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке використання людей у збройних конфліктах, кримінальних діях, сурогатному материнстві, тощо.
За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві в рік – 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.
Це число більш ніж удвічі перевищує загальну кількість рабів, привезених з Африки у часи трансатлантичної работоргівлі.
Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.
Для здобувачів освіти 8 класу соціальним педагогом школи Гончаренко Н.Л. проводилась година спілкування : « Торгівля людьми – прояв сучасного рабства».
Метою заходу було проінформувати підлітків про проблему експлуатації людей з ціллю
наживи; ризики, які можуть очікувати молодь у пошуках роботи та як уникнути тенет работоргівлі і як діяти, щоб себе убезпечити.